Başkanın Mesajı

Başkanın Mesajı


Değerli hissedarlarımız, kıymetli iş ortaklarımız ve sevgili çalışma arkadaşlarımız,

Ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını hem ekonomik hem sosyal hayatımızı ciddi boyutta etkiledi. Bu süreç ile dünyamızda ve ülkemizde belirsizliklerin olumsuz etkilerinin yaşandığı, piyasalarda kırılganlıkların ve daralmaların yüksek olduğu, zorlu bir yılı hep birlikte geride bıraktık. Tüm sektörlerde pek çok etki bırakan pandemi, iş yaşamımızda da pek çok alışkanlığımızı kökten etkiledi.

20 yılı aşkın mesleki tecrübeli ekibi ile başta Türkiye olmak üzere Avrupa'da mühendislik ve proje yönetimi hizmetleri alanında faaliyet gösteren Arentek, yeni yönetim kurulumuz ve yeni yönetim anlayışımızla bugün gelişen teknolojiye uyum sağlayarak toplantılarımızı ve tüm işlerimizi online olarak gerçekleştirmeye hızlıca adapte olurken, fiziksel olarak ofis ve toplantı salonlarında olmak yerine, iş bilincimizi ve disiplinimizi sürdürerek tüm çalışmalarımızı bilgisayar başında sürdürmeye devam ettik.

Yaşadığımız bu süreç bize tarihte bir dönüm noktası algısı yarattığı gibi gelecek nesillerin yaşam şekline yön verecek bu büyük değişime tanıklık eden şanslı bir nesil olduğumuz gerçeğinide yaşattı. Bir yandan her gün gelişen teknolojinin tüm sektörelere katkısını izlerken, yeni kavramlarla ve yıkıcı inovasyonlarla tanışırken bir yandan da dünyamızın ve yaşamlarımızın sürdürülebilirliği ile ilgili gerçeklerle karşı karşıyayız.

Bu dönemde attığımız adımlarla ya dönüşüme ayak uyduracak ve geleceğe adı yazılanlar arasında yer alacağız ya da olduğumuz yerde sayıp zamanın acımasızlığı içinde yok olma riskiyle karşılaşacağız. Ne mutlu ki Arentek olarak kurulduğumuz günden bugüne "En önemli sermayemiz, insan kaynağımızdır!" ilkesiyle başarının insanla birlikte mümkün ve anlamlı olduğuna inandık.

"Her proje yeni projelerin referansı olacaktır, kaliteden taviz verilemez!" ilkesi ile faaliyet gösterdiğimiz tüm sektörlerde her bir iş kolumuzun dinamikleri farklı olmasına rağmen hedefimiz daima sürdürülebilir büyüme olacaktır. Faaliyette bulunduğumuz her sektörde, liderlik iddiamız devam edecek ve bu doğrultuda stratejilerimiz oluşturulacaktır.

Temel değerlerimize sadık kalmak suretiyle, stratejilerimizi, iş kollarımızı ve organizasyonumuzu sürekli olarak yenileyecek ve geliştireceğiz. Yeni dönemi, yepyeni pazarlarda var olmak ve varlık gösterdiğimiz pazarlarda gücümüzü artırmak için çok önemli bir fırsat olarak görüyoruz.

Bu zorlu günlerde gayret ve desteklerini esirgemeyen, genel faaliyetlerimizde emeği olan başta grubumuzun çalışanları olmak üzere müşterilerimize, bayilerimize, iş ortaklarımıza ve tüm paydaşlarımıza içten teşekkürlerimizi sunmak isterim.

Hakan SAĞLAM
Arentek Grup Şirketleri
Yönetim Kurulu Başkanı

10%