Veri Merkezi

Kalitenizi arttırmak için yanınızdayız.

İhtiyaç duyduğunuz hizmetleri bilgi ve deneyimlerimizle, kaliteli hizmet anlayışımızla sunmak ve beklentilerinizi en uygun şekilde karşılamak inancı ve çabasındayız.

Veri Merkezi

Arentek, global üreticilerle sağlamış olduğu iş ortaklıkları neticesinde veri merkezi çözümleri olarak maksimum performans, çalışma sürekliliği ve enerji verimliliği sunuyor.

Gelişen bilgi teknolojileri ihtiyaçlarında artması ile veri depolama ve veri transferi teknolojilerinin de gelişmesine neden olmaktadır. Bu teknolojilerin gelişmesi doğal olarak paralel sektörleri de bir hayli etkilemektedir. Konu bilgi ve veri olunca iş sürekliliğinin sağlanması için güvenlik, kontrol, enerji ve soğutma sistemlerinin verimli kullanılması gibi konular öne çıkmaktadır. Dolayısıyla veri merkezlerine ve bağlı olarak koridor uygulamalarına olan ilgi giderek artmaktadır. Böyle bir durumda dikkat edilmesi gereken en önemli hususlar; proje tasarımının en ideal şekilde yapılması ve olası genişlemenin planlanmasıdır.

Arentek, veri merkezi projelerine enerji verimliliği yüksek, yönetilebilir, ölçeklenebilir komple çözümler üretir. ’’Yalıtılmış Soğuk & Sıcak Koridor’’ uygulamaları sayesinde veri merkezi uygulamalarında yüksek enerji verimliliği ve düşük işletme maliyetleri sağlar. Kritik göreve sahip olan veri merkezleri garanti altına alınmış bir performans eşliğinde güvenilir, esnek ve ölçeklenebilir altyapılar gerektirir.

İhtiyaç duyduğunuz hizmetleri bilgi ve deneyimlerimizle, kaliteli hizmet anlayışımızla sunmak ve beklentilerinizi en uygun şekilde karşılamak inancı ve çabasındayız.

VERİ MERKEZİ ÇÖZÜMLERİ

Veri Merkezi Mimari & İnşai Tasarım

Veri Merkezi Güç Altyapısı Planlama

Veri Merkezi Soğutma Sistemi

Veri Merkezi Yangından Korunma

Veri Merkezi Elektronik Güvenlik Sistemleri

Veri Merkezi Otomasyon Sistemleri ve BMS İlişkilendirilmesi

Veri Merkezi Telekom ve Data Altyapısı Planlama

Veri Merkezi Test ve Devreye Alma